Zoznam galérií
@
Autor
Komentáre
Najnovšie
Najprezeranejšie
Info
Ponuka
Kniha návštev
Odkazy
Vyhľadávanie
 
AUTOR


      

Vítajte v mojej fotogalérii.      

 

Fotografii sa venujem od svojich dvanástich rokov. Najskôr ako náruživý fotoamatér a od roku 1991, keď som začal pracovať v porevolučnom denníku Verejnosť, ako profesionálny fotoreportér. Po zániku denníka Verejnosť som pracoval v samostatnej bratislavskej pobočke pražského denníka Denní Telegraf. V roku 1993 som začal pracovať ako fotoreportér v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky /TASR/, kde som strávil zaujímavých deväť rokov. Rok svojho fotoreportérskeho života som strávil aj v denníku Práca, kde som zažil jeho zánik a v roku 2001 som prešiel do denníka SME, kde som pracoval sedem rokov, z toho šesť rokov ako vedúci fotooddelenia. V súčasnosti pôsobím ako fotoreportér v denníku  Hospodárske noviny. 

Samozrejme popri svojich stálych zamestnaniach som príležitostne externe prispieval hádam do všetkých slovenských periodík a moje fotografie sa objavili aj v mnohých zahraničných médiach.

Budem rád ak moje fotografie na Vás nejakým spôsobom zapôsobia a poteším sa vaším zápisom v Knihe návštev. Potešia ma rovnako Vaše pozitívne i kritické názory či už v Knihe návštev, alebo aj pod jednotlivými fotografiami.

Želám Vám príjemný pobyt v mojej fotogalérii.

Palo Funtál

 

 

 

    

 

Welcome to my photo-gallery.

 

I have been taking photographs since I was 12 year old. It all started as a much-loved hobby and then became my vocation after the "Velvet Revolution" /1989/, when I worked for the Slovak daily newspapers "Verejnost" and "Telegraf" as a professional photographer.

The big change was to join the Slovak Press Agency /TASR/ where I worked for nine years. These were the years of diversity and variety. Then it was time to move on, so I joined a Slovak daily newspapers "Praca" and after they called it a day, I accepted an offer from one off /the two/ most prestigious and biggest Slovak daily newspapers "SME".

Of course, I have not only been taking photographs as a part of my job, but also i take them in my spare time. My photographs were and are being published in a variety of newspapers and magazines, not only in Slovakia, but abroad too. I would be wery grateful if you could visit my virtual gallery and look at the example of my portfolio. I hope you will enjoy the visit, and your comments, whether generally or of individual photographs, will be greatly appreciated.

Enjoy and keep coming back - I am continuously updating my site.

Palo /Paul/ Funtal
Používání fotografií či textů bez svolení autora je zakázáno. Copyright © Palo Funtál 2006. Made by Abulafia design, Michal Vitásek.